Pierwsze amatorskie mistrzostwa TKKF kobiet w kręglarstwie odbyły się w roku 2001 na Czarnej Kuli w Poznaniu. Od tego czasu wiele się zmieniało: miejsce rozgrywek, ilość uczestniczek oraz to, że zawody kręglarskie zostały zastąpione bowlingiem.

Jednak podstawowe zasady uczestnictwa w zawodach pozostały niezmienione. Nadal w turnieju udział biorą wyłącznie Panie. Turniej ma charakter sportowo – rekreacyjny, rozgrywany jest drużynowo i indywidualnie.

Łatwość i prostota to powód, dla którego od wielu lat bowling jest tak popularny wśród milionów ludzi na całym świecie. Nie dziwi więc fakt, że również zawodniczki biorące udział w naszych zawodach przyjęły nową formę gry z dużym entuzjazmem o czym świadczą wspaniałe wyniki.

Jak wspomnieliśmy na początku pierwsze zawody odbyły się na Czarnej Kuli, gościliśmy również na kręgielni Złota Kula. Wraz z pojawieniem się w Poznaniu torów bowlingowych zawody, TKKF nabrały nieco innego charakteru.

Panie zaczęły rywalizować o mistrzostwo w nowej dyscyplinie na torach bowlingowych w Fantsy Park, a po kilku latach w Niku Bowling, gdzie do dziś w atmosferze Dnia Kobiet zawodniczki walczą o kolejne trofea.

Partnerzy wydarzenia